10 kroków do maksymalnej produktywności — kurs wideo

Michał Śliwiński — №2 z Jakubem Ujejskim

Rozwijaniem produktywności (swojej i innych) zajmuję się już od ponad dziesięciu lat. Postanowiłem stworzyć ten kurs, aby Cię zainspirować, pomóc w samoorganizacji, produktywności i ruszeniu z miejsca!

Twoja droga do produktywności

Ten kurs nie dotyczy tylko Nozbe. Moim celem jest pomóc Ci stworzyć Twój własny system. Będę przedstawiał przykłady z Nozbe, gdyż moje zasady produktywności są z nim głęboko związane, ale z kursu możesz skorzystać używając innych narzędzi. Jeżeli więc zechcesz korzystać z Nozbe, będzie mi miło, ale jeśli wolisz inny program, to go używaj — najważniejsze jest to, abyś skorzystał na tym kursie i wprowadził w życie własny system. W trakcie lekcji wspomnę o innych programach i systemach dostępnych na rynku.

10 kroków

Kurs został podzielony na 10 prostych kroków. Każdy krok dostępny jest zarówno w wersji wideo, jak i audio, oraz w formie pisanej. Każde filmik trwa około pięciu minut. Każde zagadnienie omawiam krótko i przejrzyście.

Krok 1 kursu mówi o „Oczyszczaniu umysłu” i przenoszeniu wszystkiego do zaufanego systemu. Omówię w nim kwestię korzystania z Inboksa, czyli Skrzynki spraw przychodzących.

Krok 2 to organizacja zadań w projekty. Będzie w nim mowa o podziale złożonych zadań na mniejsze, wykonalne kroki, by mieć pewność, że zawsze wykonasz to, co sobie założysz! Po tej lekcji staniesz się mistrzem w zarządzaniu projektami.

Krok 3 to określanie „Najbliższych zadań” — zadań priorytetowych, które posuną do przodu prace nad danym projektem.

Krok 4 dotyczy bycia produktywnym zawsze i wszędzie. Aby pchnąć sprawy we właściwym kierunku, możesz użyć komputera, telefonu komórkowego lub tableta. Obecny poziom technologii umożliwia załatwianie spraw niezależnie od miejsca pobytu i pozwala zaoszczędzić czas!

Krok 5 zawiera wszystko, co należy wiedzieć o zasadach współpracy. Żyjemy w świecie wzajemnych powiązań. Znajomi i przyjaciele mogą Ci pomóc w realizacji zadań. Nauczymy się, jak skutecznie współdzielić projekty, przekazywać zadania i komunikować się za ich pomocą.

Krok 6 to praca z użyciem kontekstów — po projektach, są drugim i jakże pomocny poziomem podziału zadań. Dzięki nim dzielimy taski ze względu na miejsce realizacji, potrzebne narzędzia czy sytuację, w jakiej się znajdujemy.

Krok 7 dotyczy zarządzania dokumentami i materiałami pomocniczymi. Jak przechowywać notatki i inne materiały tak, aby mieć pewność, że wszystko, czego potrzebujesz do realizacji zadań, jest dostępne w odpowiedniej chwili. Znam wiele aplikacji i sztuczek mogących Ci w tym pomóc.

Krok 8 porusza kwestię przeglądu systemu produktywności, który właśnie stworzyłeś. Raz w tygodniu będziesz musiał spotkać się z samym sobą i dokonać przeglądu zadań, projektów, list i celów. Nauczymy się, jak naprawdę rozpoczynać kolejny tydzień!

Krok 9 to e-mail. Pokażę Ci, jak sprawić, by Twoja skrzynka była pusta i jak radzić sobie z oczekiwaniami innych jeśli chodzi o pocztę elektroniczną. Słowem: jak nie utonąć w nawale ciągle nadchodzących wiadomości.

W Kroku 10 pomogę Ci wprowadzić w życie to, czego się nauczyłeś do tej pory. Podsunę parę podpowiedzi i sztuczek, które sprawdziły się w moim przypadku oraz wskażę inne źródła wiedzy mogące posłużyć za inspirację.

Gotowi?

Jeśli jesteś gotowy, to zapraszam do pierwszego kroku już teraz! Możesz powrócić do każdej lekcji w dowolnym momencie. Pamiętaj, moim celem jest zainspirowanie i pomoc przy rozwijaniu Twojego systemu produktywności. Powodzenia!

Michael sliwinski

Michał Śliwiński

Redaktor naczelny Productive! Magazine, twórca i CEO Nozbe (aplikacji do zarządzania czasem) oraz współautor bestsellerowej książki pt.: „#iPadOnly”.

Strona Michała Znajdź Michała na Twitterze Przeczytaj książkę #iPadOnly