Od redakcji

Michał Śliwiński — №9 ze Sławkiem Muturi

Maciek Cichocki w swoim artykule pisze o opieraniu się zmianom. Ten opór wcale mnie nie dziwi. Te przebrzydłe zmiany burzą tylko ład, który tak długo budujemy, do którego się przyzwyczajamy i wokół którego organizujemy całą sieć procedur, procesów i rutynowych działań. Wprowadzenie nowego elementu, wyrzucenie starego (nie mówiąc już o rewolucyjnej przebudowie całego systemu) to tylko źródło stresu i dodatkowej pracy…

Oczywiście warto mieć zestaw standardów, które wyznaczają zakres tego, czym i jak się zajmujemy oraz określają, kim jesteśmy, jak pisze Paweł Bajkowski kilka tekstów niżej. Jednak, jak wskazuje metodologia Getting Things Done, dobrze jest wyrobić sobie zwyczaj i docenić wartość regularnego sprawdzania i weryfikowania „systemu”. Systemu działania, pracy… a nawet przekonań. Za radą Bartka Krawczyka zadawajmy sobie też raz na jakiś czas pytanie-klucz: „zdobycie jakich umiejętności znacząco podniesie jakość mojego życia?”. Warto! Świat pędzi na przód, trzeba za nim nadążać, a jeszcze lepiej — wyprzedzać go (tu już przechodzę do tego, o czym pisze TesTeq — Krzysiek Wysocki artykule o pasku postępu — polecam!).

Wszystko po to, aby nie utkwić w miejscu. Rutyna, złudny spokój i bezpieczeństwo szczelnie opatulone mechanizmami obronnymi, które uruchamiamy z lęku przed wyjściem poza strefę komfortu, wcale nie czynią z nas ludzi szczęśliwych. Hamują rozwój i doświadczanie nowych, często lepszych od tych starych, rzeczy.

Jako człowiek, ojciec, mąż, katolik, przedsiębiorca, sportowiec-amator zachęcam do poszukiwania nowych szlaków, eksperymentowania, czasem nawet ryzykowania, jeśli w grę nie wchodzi życie i zdrowie (!) :) Przeczytaj, jakie plany na najbliższy rok ma gość tego numeru, Sławek Muturi i wyobraź sobie, ile przed nim nowych wspaniałych przeżyć. Mnóstwo fajnych doświadczeń już „odhaczył”. Jak sam podkreśla, nie byłoby to możliwe, gdyby nie „trzymanie się swojej drogi a nie dawno wydeptanych ścieżek, którymi przyjęło się, że trzeba iść.”

Redakcja Productive! Magazine Polska, która ma odwagę wychodzić poza utarte schematy :)

Wizja: Michael Sliwinski — to ja :)
Realizacja: Magda Błaszczyk
Design: Radek Kozieł
Technologia: Radek Pietruszewski and Tomasz Kapelak
Montaż video: Rafał Meszka

Michael sliwinski

Michał Śliwiński

Redaktor naczelny Productive! Magazine, twórca i CEO Nozbe (aplikacji do zarządzania czasem) oraz autor bestsellerowych książek pt.: „#iPadOnly” i „It’s all about Passion”.

Strona Michała Znajdź Michała na Twitterze Przeczytaj książkę #iPadOnly