Od redakcji

Michał Śliwiński — №7 z Jakubem Lipińskim

Kuba Lipiński, którego będziesz mieć przyjemność poznać w tym numerze Productive!, zaprosił mnie kilka miesięcy temu do poprowadzenia w jego firmie szkolenia z GTD, produktywności i zastosowania Nozbe. Podczas spotkania miałem poczucie, że mówię o rzeczach do bólu oczywistych. Nachodziła mnie ochota, by pomijać wiele kwestii, które uważałem za podstawowe, aby nie zanudzić ani nie obrazić uczestników. Na szczęście pytania i reakcje obecnych w porę przywołały mnie porządku. Co to za porządek? Chodzi o zasadę, że to, co dla „starego wyjadacza”, praktyka siedzącego w danej branży od lat i współpracującego z ludźmi równie doświadczonymi i obeznanymi w temacie jak on sam jest oczywistą oczywistością, dla innych może być informacją przełomową.

Rzecz jasna nie dotyczy to zawodowych szkoleniowców i prelegentów. Dla nich to sprawa wiadoma i różnica poziomów wiedzy jest fundamentem działalności. Praktycy, przedsiębiorcy chowający się na co dzień w swoich „branżowych jaskiniach” i wypowiadający się najczęściej na forum społeczności żywo zainteresowanych tematem pasjonatów zapominają, że sami też kiedyś byli w danej dziedzinie początkujący.

Jaki z tego wniosek? Warto dzielić się wiedzą, organizować spotkania, webinary, szkolenia dla co raz to nowych osób. Skorzystają z tego nie tylko słuchacze. Powrót do podstaw własnego know-how pozwoli zrewidować niektóre aspekty, zaktualizować informacje i odkopać fundamenty, które, być może, z biegiem czasu, ukryte pod powierzchnią, mocno się zestarzały i pokruszyły. Międzybranżowa wymiana wiedzy i przedstawianie swoich wieloletnich doświadczeń osobom spoza swego środowiska może przynieść cenne efekty obu stronom.

Jeśli zgadzasz się ze mną i możesz podzielić się potwierdzającą moją myśl historią, proszę opisz ją w mailu i prześlij go na adres editor@productivemag.com

Redakcja Productive! Magazine Polska

Wizja: Michael Sliwinski — to ja :)
Realizacja: Magda Błaszczyk
Design: Radek Kozieł
Technologia: Radek Pietruszewski and Tomasz Kapelak
Montaż video: Rafał Meszka

Michael sliwinski

Michał Śliwiński

Redaktor naczelny Productive! Magazine, twórca i CEO Nozbe (aplikacji do zarządzania czasem) oraz autor bestsellerowych książek pt.: „#iPadOnly” i „It’s all about Passion”.

Strona Michała Znajdź Michała na Twitterze Przeczytaj książkę #iPadOnly