Od redakcji

Michał Śliwiński — №6 z Arturem Kurasińskim

Witaj. To już szóste wydanie Twojego ulubionego e-magazynu na temat produktywności. Pół rok minęło w mgnieniu oka. Przez ten czas na pewno mnóstwo rzeczy i ludzi znacząco się zmieniło. Na gorsze albo na lepsze. Mam nadzieję, że Tobie, m.in. dzięki lekturze Productive! Magazine, udało się wypracować wspaniałe zmiany in plus. Jeśli nie — zachęcam Cię do podjęcia starań. Zbierz się na odwagę, przeczytaj uważnie artykuł Pawła Bajkowskiego o 30-dniowych wyzwaniach i spróbuj zrobić coś, co podniesie jakość Twojego życia i sprawi, że będziesz szczęśliwszą osobą. Jeśli zmiana, której dokonasz, zmieni na lepsze życie jeszcze kogoś (lub czegoś - mam na myśli np. zwierzęta), to Twój sukces liczy się podwójnie… gdzie tam podwójnie. Poczwórnie! :)

Jest takie powiedzenie: chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie. Lubię je. I staram się do niego stosować. Czasami jednak trudno jest wprowadzić jakąś zmianę. Praktycznie każdy artykuł, jaki publikujemy na łamach Productive!, ma na celu Ci w tym pomóc. Przeszkodą bywa brak motywacji, samozaparcia, konsekwencji bądź fakt, że nie do końca porozumiałeś się ze swoim ego :) (polecam powrót do tekstu Anny Lissewskiej w 1. numerze naszego miesięcznika). W niektórych wypadkach chodzi jednak o deficyt odwagi.

Temat odwagi nie chce dać mi spokoju od jakiegoś czasu. Sprawę „pogorszył” Artur Kurasiński, który, jak przeczytasz lub wysłuchasz w wywiadzie, lubi pisać o tym, co mu nie pasuje i co go denerwuje. Nierzadko są to sprawy kontrowersyjne, delikatne, mogące przysporzyć mu wrogów. Taka postawa wymaga odwagi.

Drążąc dalej tę kwestię, na myśl od razu przychodzą wszyscy wspaniali ludzie tego świata, którzy zmieniali i zmieniają go na lepsze w „wielkim” tego słowa znaczeniu. W poruszający sposób mówił o nich Brian Palmer na TEDxGöteborg. W pewnym momencie przytoczył słowa psychologa, Williama Jamesa, który napisał, że gdy spotykamy takie osoby, odnosimy wrażenie, że są „nadludźmi” i że dzięki wspaniałym czynom, jakich dokonały, udało im się dotknąć tajemnicy istnienia…

Sądzę, że każdy z nas ma obowiązek zmieniania świata na lepsze tam, gdzie tylko może. Warto zacząć od spraw małych, pozornie nieznaczących. Zacząć pracować nad samym sobą, by stać się lepszym i odważniejszym. Starać się „postawić” wtedy, gdy czujemy, że dzieje się niesprawiedliwość, zrobić coś dla tych, którzy sami nie dają rady. Ja próbuję. Dołącz do mnie! :) Przeczytanie wywiadu i artykułów zawartych w tym numerze miesięcznika może Ci w tym pomóc.

Redakcja Productive! Magazine Polska

Wizja: Michael Sliwinski — to ja :)
Realizacja: Magda Błaszczyk
Design: Radek Kozieł
Technologia: Radek Pietruszewski and Tomasz Kapelak
Montaż video: Rafał Meszka

Michael sliwinski

Michał Śliwiński

Redaktor naczelny Productive! Magazine, twórca i CEO Nozbe (aplikacji do zarządzania czasem) oraz autor bestsellerowych książek pt.: „#iPadOnly” i „It’s all about Passion”.

Strona Michała Znajdź Michała na Twitterze Przeczytaj książkę #iPadOnly