Od redakcji

Michał Śliwiński — №14 z Karolem Zielińskim

Odnoszę wrażenie, że gros tego, co w życiu robimy i jak skutecznie działamy, zależy od błahostek i niewinnych nawyków. Przeczytasz wywiad z Karolem Zielińskim, „Zabójczą tytajerę” TesTeqa czy artykuł o „po tym jak” Andrzeja Bernardyna i przekonasz się, jak niewiele potrzeba, by dokonać w życiu zdecydowanych i ważnych zmian, które podwyższą Twoją produktywność i jakość życia. To aż absurdalne, jak niewiele czasami potrzeba, by rozprawić się z przyzwyczajeniem, które Cię notorycznie blokuje, demotywuje i sprawia, że nie wykorzystujesz potencjału, jaki posiadasz.

Niestety szkopuł tkwi w tym, że rozwiązanie licznych problemów choć proste, bywa nieuchwytne, trudne do odszukania i sprecyzowania. Gdy już się na nie wpadnie, eureka – jest świetnie i można działać. Aby jednak na nie wpaść, trzeba się sporo nagłowić nad samym sobą, mechanizmami kierującymi ludzkimi zachowaniami. Nad schematami, które rządzą moim zachowaniem.

Proponuję, aby każdy z nas codziennie dał sobie trochę czasu na autorefleksję. Najłatwiej chyba wybrać jakąś sytuację, która zostawiła niesmak lub rozczarowanie i przeanalizować ją. Racjonalnie, obiektywnie, odstawiając emocje na bok. Będąc samemu, łatwiej przyznać się do winy, pochopnego osądu lub zbyt surowej oceny. Bez widowni łatwiej też zadać sobie niewygodne pytania, skupić się na swoich emocjach i potrzebach (o nich ciekawie pisała Magda Dittmer w poprzednim numerze magazynu).

Takie rozważania mogą znacznie przybliżyć do znalezienia prostego rozwiązania, które pozwoli wprowadzić istotną zmianę na lepsze. Stąd już tylko krok do self-coachingu, o którym traktuje tekst Krzysztofa Skubisa będący początkiem krótkiego cyklu na temat coachingu.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś podzielić się jakimiś prostymi rozwiązaniami, które odmieniły Twoje życie (jak „tytajera” czy „po tym jak”) − napisz na adres editor@productivemag.com.

Starająca się regularnie myśleć nad sobą redakcja Productive! Magazine Polska :)

Wizja: Michael Sliwinski — to ja :)
Realizacja: Magda Błaszczyk
Design: Radek Kozieł, Hubert Tereszkiewicz
Technologia: Radek Pietruszewski and Tomasz Kapelak
Montaż video: Rafał Meszka
Korekta: Radosław Wojniłłowicz

Michael sliwinski

Michał Śliwiński

Redaktor naczelny Productive! Magazine, twórca i CEO Nozbe (aplikacji do zarządzania czasem) oraz Remag (kreatora aplikacji mobilnych). Autor bestsellerowych książek pt.: „#iPadOnly„ i „It’s all about Passion”.

Strona Michała Znajdź Michała na Twitterze Przeczytaj książkę #iPadOnly