Od redakcji

Michał Śliwiński — №10 z Pawłem Nowakiem

Już chyba wszyscy wiemy, że noworoczne postanowienia to tylko kolejny powód do frustracji, gorszego humoru i rozczarowania. Nikt nie jest w stanie zmusić się do tego, aby akurat 1 stycznia ot tak rozprawić się z „pielęgnowanymi” przez lata lękami, złymi nawykami, mechanizmami obronnymi i, nie bójmy się tego słowa… lenistwem :) (więcej w tym temacie znajdziesz w artykule Krzyśka Wysockiego, TesTeqa). Aby wprowadzić w życie zmianę, nawet najmniejszą, trzeba jej naprawdę chcieć i czuć, że będzie to zmiana na lepsze. Wobec tego, z postanowień wszyscy przestawili się na cele… I w sumie bardzo dobrze! Ja także.

Początek nowego roku to dobra pora na uporządkowanie swoich spraw, rewizję obowiązków i planów. Dlaczego by nie pomyśleć w tym okresie o tym, czego naprawdę chcę, co będzie dobre dla mnie, moich bliskich, firmy? Myśląc o tym, co dobre, łatwo z kolei przejść do tego co nie-aż-takie-dobre. Zastanów się, na co w zeszłym roku poszło zbyt dużo czasu, nerwów, zdrowia, pieniędzy i co z tego w tym roku można by wykluczyć albo chociaż zminimalizować.

Gdy już pomyślisz i wykonasz szczegółowy rachunek sumienia… i marzenia :), pora na sprawdzian z planowania i organizacji (więcej o tym pisze Michael Hyatt na końcu tego numeru magazynu).

Wykorzystaj zatem początek 2015 na zaplanowanie sobie czasu i wyodrębnienie kilku rzeczy, które rozpocząłeś/rozpoczęłaś w zeszłym roku i które chcesz kontynuować. Zmień rzeczy, które denerwowały cię i spowalniały w zeszłym roku, a których zmiana nie jest poza zasięgiem twoich możliwości. Spełnij marzenia, które w zeszłym roku kiełkowały w twojej głowie i które z powodzeniem można już zacząć podlewać, nawozić, pielęgnować — czyli podjąć konkretne, sprecyzowane i, jeśli odpowiednio rozpisane — to wcale nie trudne czynności, które doprowadzą do oczekiwanego efektu.

Oto kilka punktów z mojej listy na rok 2015:

Jak widzisz, wszystko ma sens, jest albo kontynuacją albo naturalnym wynikiem spraw, którymi zajmuję się już od miesięcy. Chodzi tylko o wzięcie się w garść, rozpisanie wszystkiego na projekty i zadania oraz racjonalne zaplanowanie czasu.

Cytat numeru

Pochodzący ze wspomnianego artykułu Michaela Hyatta:

„Dyscyplina jest pomostem między celami i ich realizacją” (Jim Rohn)

Redakcja Productive! Magazine Polska, która ma odwagę wychodzić poza utarte schematy :)

Wizja: Michael Sliwinski — to ja :)
Realizacja: Magda Błaszczyk
Design: Radek Kozieł
Technologia: Radek Pietruszewski and Tomasz Kapelak
Montaż video: Rafał Meszka

Michael sliwinski

Michał Śliwiński

Redaktor naczelny Productive! Magazine, twórca i CEO Nozbe (aplikacji do zarządzania czasem) oraz autor bestsellerowych książek pt.: „#iPadOnly” i „It’s all about Passion”.

Strona Michała Znajdź Michała na Twitterze Przeczytaj książkę #iPadOnly