Od redakcji

Michał Śliwiński — №1 z Krzysztofem Wysockim

Witam serdecznie!

Oto pierwszy numer polskiego miesięcznika Productive! Magazine, który w języku angielskim ukazuje się od 2008 roku. Może wyda Ci się dziwne, że podczas gdy wszystko zmierza ku globalizacji, ja tworzę lokalną edycję magazynu. W tym szaleństwie jest metoda :)

Pragnę, aby Productive! stał się platformą, na której swoją wiedzę i refleksje prezentować będą właśnie nasi lokalni blogerzy, trenerzy i przedsiębiorcy piszący o produktywności, GTD, utrzymywaniu równowagi na płaszczyźnie praca–dom, dbałości o zdrowie i samorozwój.

Budując lokalne wersje magazynu (w przygotowaniu jest także edycja japońska, holenderska i hiszpańska), staram się niwelować wszelkie bariery stojące na drodze osób chętnych do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz tych, którzy tę wiedzę chcą czerpać.

Moim celem jest zbudowanie wokół Productive! Magazine społeczności ludzi produktywnych i pragnących realizować się tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Mam nadzieję, że do niej dołączysz i zechcesz wykorzystać informacje i porady, które redakcja magazynu będzie co miesiąc dla Ciebie przygotowywać. Jak to zrobić?

Tymczasem, dziękuję Ci, że doceniłeś pracę, jaką włożyliśmy w przygotowanie pierwszego numeru. Na samym początku przeczytasz wywiad z Krzysztofem Wysockim znanym w sieci jako TesTeq. To on już wiele lat temu stał się naczelnym propagatorem metodyki „Getting Things Done” (GTD) Davida Allena w naszym kraju. W rozmowie pytam Krzysztofa o jego doświadczenia związane ze zwiększaniem produktywności i systematyzowaniem swoich działań, a także o spotkanie z Davidem Allenem oraz realizowanie pasji.

W dalszej części miesięcznika — siedem artykułów, które pomogą Ci szybciej i sprawniej radzić sobie z obowiązkami, tworzyć przestrzeń do spełniania marzeń i czerpania satysfakcji z życia.

Patrycja Kierzkowska dowodzi, że mimo barier zewnętrznych i tych, które tkwią w nas samych, warto działać. Trzeba tylko zdobyć się na odwagę, zebrać siły i chęci a potem ruszyć do przodu. Artykuł autorki bloga 2minuty.pl to nieco bolesny, ale super-motywujący, kubeł zimnej wody na głowę :-)

W podobnym tonie Orest Tabaka ostrzega przed nieumiejętnym i często wręcz zbędnym wykorzystywaniem dostępnych na rynku narzędzi mających zwiększać produktywność. Marcin Kwieciński zaś sprowadza na ziemię tych, którzy sądzą, że za pomocą kilku sztuczek poradzą sobie z natłokiem codziennych obowiązków.

Bartek Popiel opisuje sposoby działania, które sprawdzają się w jego przypadku, zapewniając optymalne zarządzanie czasem, wzrost efektywności zawodowej oraz … co tu dużo mówić — satysfakcję z życia.

W bojowo zatytułowanym artykule Mariusz Kapusta przekonuje, że główną przeszkodą na drodze do produktywności jest nadmiar zadań. Za pomocą jego wskazówek można sobie jednak skutecznie z tym poradzić.

Na koniec dwa teksty dotyczące wprowadzania zmian w dotychczasowym życiu. Pierwszy, napisany przez doświadczoną psychoterapeutkę, która wyjaśnia fenomen niezrealizowanych postanowień noworocznych, zaś drugi, autorstwa Michała Brzezińskiego pokazuje, że wyprowadzka do wymarzonego zakątka świata wcale nie musi się wiązać z porzuceniem dotychczasowej pracy, nawet jeśli w grę wchodzi prowadzenie działającej w Polsce firmy.

Zachęcam gorąco do lektury, przypominając, że nasza publikacja jest możliwa dzięki mojej drugiej pasji, aplikacji do zarządzania czasem i projektami Nozbe, dostępnej jako aplikacja internetowa wraz z aplikacjami natywnymi na Mac, Windows, iPhone, iPad i Android. Nozbe jest wyłącznym i jedynym sponsorem Productive! Magazine.

Michael sliwinski

Michał Śliwiński

Redaktor naczelny Productive! Magazine, twórca i CEO Nozbe (aplikacji do zarządzania czasem) oraz współautor bestsellerowej książki pt.: „#iPadOnly”.

Strona Michała Znajdź Michała na Twitterze Przeczytaj książkę #iPadOnly